fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

O bezpieczeństwie podczas Dni Pniew

Policjanci spotkali się z mieszkańcami podczas tegorocznych Dni Pniew. W trakcie „Soboty dla rodziny”, funkcjonariusze przygotowali profilaktyczne stoisko i przeprowadzili konkursy dla uczestników imprezy.

W minioną sobotę, swoje stoisko podczas „Soboty dla rodziny” zorganizowanej w ramach Dni Pniew, przygotowali również policjanci. W działania włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz z Komisariatu Wodnego.

Mieszkańcy uczestniczący w imprezie, mogli skorzystać z okazji do obejrzenia policyjnego sprzętu- radiowozów, qada oraz tzw. więźniarki. Każdy chętny mógł też oznakować swój rower w policyjnym systemie wiberoo.

Dzieci z chęcią uczestniczyły też w mini konkursach- rozwiązywały quizy ze strony internetowej „Prykowa Kraina”, kolorowały kolorowanki sierżanta Pyrka dotyczące bezpieczeństwa oraz ćwiczyły z policjantami przechodzenie przez jezdnię. Spotkania z maluchami były też okazją do przypomnienia jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przygotowali też konkurs dla dorosłych uczestników festynu. Stanęli oni przed zadaniem pokonania toru przeszkód w ALKOgoglach. Zwycięzcy otrzymali upominki z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach oraz eksperta Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu. Konkurencja miała na celu uświadomienie kierowcom, w jaki sposób alkohol upośledza ich zdolności psychoruchowe.

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne