fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości

1,62 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez pniewskich patrolowców kierujący samochodem. Policjanci udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę. Dzisiaj usłyszał zarzuty.

W nocy z 5 na 6 maja br. policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Pniewach, na ul. Wolności w Pniewach zauważyli kierującego samochodem marki Mercedes-Benz, który wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali więc kierującego do kontroli drogowej.

Podczas legitymowania okazało się, iż kierujący to 55-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Mężczyzna miał w samochodzie puszki po piwie i zachowywał się bardzo nerwowo. Jego zachowanie wskazywało na to, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili więc jego stan trzeźwości. Okazało się, iż podejrzenia mundurowych były słuszne. Mężczyzna miał 1,62 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mu więc prawo jazdy i udaremnili dalszą jazdę. 55-latek trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne