fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Oszustwo na „BLIK”- zachowaj ostrożność!

Policjanci przestrzegają przed oszustwami "na BLIK". Przestępcy podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Wczoraj mieszkaniec naszego powiatu dał się oszukać właśnie w ten sposób. Pamiętajmy, że nie należy nikomu przekazywać kodów do płatności mobilnych.

Wczoraj policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kaźmierzu zostali poinformowani o oszustwie dokonanym za pośrednictwem aplikacji messenger. Mieszkaniec gminy otrzymał wiadomość od swojej koleżanki z prośbą o pożyczkę pieniędzy na opłacenie zamówienia. Mężczyzna przesłał kod blik do opłacenia zamówienia. Jednak gdy po zakończeniu transakcji zauważył, że pieniądze zostały wypłacone z bankomatu, zorientował się, iż mógł paść ofiarą oszusta. Skontaktował się wówczas z koleżanką, która potwierdziła, że nie chciała od niego żadnych pieniędzy i nie może też zalogować się do swojego konta w aplikacji.

Apelujemy do mieszkańców o rozwagę i ostrożność! Aby nie paść ofiarą oszustów radzimy zawsze zweryfikować tożsamość osoby, która wysyła do nas wiadomość z prośbą o pożyczkę. W takiej sytuacji zawsze najlepiej najpierw zadzwonić do takiej osoby.

 

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne