fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Pniewski Rower Gminny. Konferencja

1 października 2021 w Łazienkach nad jeziorem w Pniewach odbyła się krótka konferencja prasowa podsumowująca prowadzone działania promocyjne i informacyjne dotyczące projektu pod nazwą „Wdrażanie zrównoważonej, kompleksowej mobilności miejskiej na terenie Gminy Pniewy w ramach strategii niskoemisyjnej”. W wydarzeniu wziął udział zastępca burmistrza, Józef Ćwiertnia oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

W ramach zadania w mieście zrealizowano szereg inwestycji mających na celu usprawnienie komunikacji w mieście i zwiększenie mobilności mieszkańców poprzez budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego (w miejscu tzw. dworca PKS), nowych ciągów rowerowych, przystanków typu Bike&Ride, nowych zatok autobusowych. Przed kilkoma dniami w Pniewach uruchomiono także system rowerów miejskich, co sprawiło, że stały się one najprawdopodobniej najmniejszym miastem w Wielkopolsce z taką infrastrukturą.

Projekt nie byłby możliwy do zrealizowania w całości gdyby nie dofinansowanie zewnętrzne przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego. Dopełnieniem zadania staje się właśnie sieć bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich. Podczas konferencji przybliżono historię realizacji zadania oraz zaprezentowano w jak łatwy sposób można korzystać z Pniewskiego Roweru Gminnego. Całkowita wartość projektu wskazana we wniosku o dofinansowanie sięga 4,4 miliona a dofinansowanie opiewa na ponad 3,7 miliona złotych.

Pniewy stawiają na ekologię, stawiają na zdrowie, stawiają na rower – Pniewy stawiają na rozwój. Wszyscy wiemy jak ważnym elementem miejskiego krajobrazu, nie tylko w dużych aglomeracjach, staje się właśnie rower. Wszelkie usprawnienia dla jednośladów zachęcają do rezygnacji z samochodu wtedy, gdy nie jest to konieczne i zwiększają bezpieczeństwo rowerzystów. W ślad za tym ma szansę iść sukcesywna redukcja emisji spalin i poprawa jakości powietrza.

Przeczytaj również
Popularne