fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Pniewy – moja mała ojczyzna” – Park Sokoła

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, a z nim nasza wzmożona aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Podczas spędzania wolnego czasu na pewno nie zabraknie rodzinnych rowerowych przejażdżek. Chcąc zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo Odjechani-Team PL wraz z wychowawcą klasy 3b, Panią Jolanta Nizio przygotowali spotkanie poświęcone bezpieczeństwu poruszania się na rowerze w ruchu ulicznym. Dzieci poznały obowiązkowe wyposażenie roweru i ubiór wpływający na ich bezpieczeństwo. Największą atrakcją wydarzenia był test arbuza, który ukazała jak ważny jest kask na głowie każdego rowerzysty.

Z uwagi na realizację szkolnego zadania edukacyjnego pt. „Pniewy - moja mała ojczyzna” nie bez powodu spotkaliśmy się w pniewskim Parku Sokoła. Miejsce uroczyście oddano do użytku w 1933 roku. Jego nazwa pochodzi od Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, które od 1911 roku działało w Pniewach nad poprawą tężyzną fizyczną jej członków, ale było również ważnym ośrodkiem szkoleniowym przyszłych powstańców, którzy na lokalnej strzelnicy zdobywali cenne umiejętności strzeleckie.

 

Jolanta Nizio, Karol Pściuk

 

Przeczytaj również
Popularne