fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Podejrzany o spowodowanie kolizji przekroczył skalę AlcoSensora

Policjanci z Szamotulskiej drogówki interweniowali w sprawie kolizji drogowej. Wynik badania stanu trzeźwości jednego z kierujących zaskoczył funkcjonariuszy. Badanie nie zmieściło się w skali AlcoSensora.

W dniu 24 stycznia br. w miejscowości Kępa doszło do kolizji drogowej. Na miejscu tego zdarzenia pracowali policjanci z szamotulskiej drogówki. Okazało się, iż 47-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował volkswagenem golfem zderzył się z fiatem ducato, którym kierował mieszkaniec Poznania.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący golfem, po przejechaniu przez skrzyżowanie wjechał na krawężnik, a gdy wycofywał, uderzył w fiata ducato.

Na miejscu policyjnej interwencji, już na pierwszy rzut oka widać było, iż kierujący golfem jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał problemy nie tylko z utrzymaniem równowagi, ale i z mówieniem.

Wynik uzyskanego badania stanu trzeźwości zaskoczył jednak policjantów. Badanie nie zmieściło się w skali urządzenia i wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Aby poznać dokładny wynik badania, mężczyźnie pobrano krew do badań i te wyniki będą znane w terminie późniejszym.

Policjanci udaremnili Szamotulaninowi dalszą jazdę, zatrzymali mu prawo jazdy i zabezpieczyli jego samochód administracyjne.

Teraz w jego sprawie toczy się postępowanie. Grozi mu odpowiedzialność karna za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie w tym stanie kolizji.

 

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne