fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku w Lipnicy. Do szpitala trafił motocyklista, który stracił panowanie nad pojazdem plamie oleju. Postępowanie w sprawie będą prowadzili dochodzeniowcy z Szamotuł.

Wczoraj, w godzinach porannych , dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Lipnicy. Na miejscu pracowali policjanci z Pniew oraz z Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący motocyklem marki Kawasaki, na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wywrócił motocykl. Okazało się, iż mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem na plamie oleju. Plama poprowadziła policjantów do ciągnika rolniczego oddalonego od miejsca zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż pojazdem kierował mieszkaniec gminy Kaźmierz.

Kierujący motocyklem 43-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego został przetransportowany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Doznał obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

W związku z powyższym policjanci zabezpieczyli motocykl oraz ciągnik rolniczy do celów procesowych, a na miejscu wykonali dokumentację niezbędną dla dalszego postępowania. Dochodzenie w tej sprawie prowadzić będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

asp. Sandra Chuda

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne