fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ponad pół miliona złotych dotacji dla szpitala

Sukcesem zakończyło się procedowanie wniosku o dotację na ponad pół miliona złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Dzięki współpracy poseł Marty Kubiak ze Starostą Beatą Hanyżak i dyrektorem Szpitala udało się zdobyć 548 tys. zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację stacji uzdatniania wody w Szpitalu.

SP ZOZ w Szamotułach otrzymał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pismo, informujące o pozytywnej ocenie wniosku - w ramach programu priorytetowego nr 3.4.2 „Budownictwo Energooszczędne Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”.

Obecnie trwa uzgadnianie harmonogramu rzeczowo-finansowego prac. SP ZOZ w Szamotułach wniesie wkład własny do zadania. Jak wysoki - wyniknie z przetargu na wykonanie prac.

Woda, którą uzdatnia się w szpitalu, musi spełniać najwyższe standardy jakościowe. Stacja uzdatniania wody w szamotulskim szpitalu gwarantuje osiągnięcie optymalnych parametrów jej czystości. Jednak budynek, w którym znajduje się stacja, wymaga modernizacji. Dobra współpraca, wspólna troska o pacjentów przynoszą wymierne finansowe korzyści. Kolejny raz mogę tylko podziękować pani Poseł i pani Staroście za skuteczność w działaniach na rzecz jakości pracy dla naszych pacjentów – mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły
tel. +48 (61) 292 71 00, fax +48 (61) 292 71 02

 

Przeczytaj również
Popularne