fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Seniorka padła ofiarą oszustów- przestrzegamy przed zagrożeniem!

Seniorka z Wronek została oszukana metoda „na policjantkę”. Kobieta przekazała oszustom pieniądze i biżuterię. Apelujemy do osób starszych o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

 

Policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za policjanta. Rozmowa prowadzona przez oszustów z pewnością ma na celu wyłudzenie od seniorów ich oszczędności. Pamiętajmy, jeśli odbieramy telefon i ktoś prosi, albo domaga się pieniędzy, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych decyzji.

Do sytuacji, w której seniorka straciła oszczędności doszło wczoraj we Wronkach. 87-letnia mieszkanka otrzymała telefon od kobiety podającej się za policjantkę. Oszustka powiedziała seniorce, iż jej córka śmiertelnie potrąciła dziecko i grozi jej kara więzienia, dlatego musi zapłacić kaucję w wysokości 75 tysięcy złotych.

Seniorka nie miała takiej sumy pieniędzy, dlatego oprócz oszczędności przygotowała również całą swoją biżuterię. Oszustka cały czas była „na linii” z pokrzywdzoną, aż do czasu, gdy 87-latka przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci z wydziału kryminalnego prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa.

Rysopis sprawcy zapamiętany przez pokrzywdzoną: wiek około 35-lat, włosy krótkie jasne, ubrany w szarą kurtkę, spodnie jaśniejsze od kurtki oraz czarną maseczkę.

 

Apelujemy do seniorów o rozwagę i rozsądek!

W takich sytuacjach nie należy poddawać się presji czasu wywieranej przez rozmówcę. Należy zapamiętać, że policjant nigdy nie zadzwoni do nas z żądaniem pieniędzy!

Apelujemy również do naszych mieszkańców, aby rozmawiali o tym zagrożeniu ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy starszymi sąsiadami.

W razie wątpliwości należy dzwonić do dyżurnego jednostki Policji (na terenie powiatu szamotulskiego, to numer 47 77 32 211) lub na numer alarmowy 112 i poinformować policjanta o swoich obawach.


asp. Sandra Chuda

 

10.11.2021

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne