W miniony weekend – od piątku do niedzieli – 23 Odjechanych wzięło udział w kolejnej edycji naszej cyklicznej wyprawy organizowanej w ramach zadania publicznego pn. „Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej”, realizowanego dla Miasto Pniewy. Bazą naszego wyjazdu był hotel w malowniczym Bardzie .
Pierwszym punktem programu była Srebrna Góra – największa twierdza górska w Europie . Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się m.in. jak golibroda leczył symulujących żołnierzy , czym był pruski dryl czy na czym polegała kara siedzenia na koźle . To wyjątkowe miejsce, wzniesione w drugiej połowie XVIII wieku , stanowi ważny element historii Dolnego Śląska i doskonale wpisało się w tradycyjny historyczno-kulturowy akcent naszych rowerowych wypraw .
Po obiedzie przyszła pora na sportowe emocje . Na pierwszy ogień poszła 26-kilometrowa Pętla Wilcza , a dla chętnych dodatkowo dwie krótsze trasy: Hrabiowska i Wzgórze Różańcowe . Szybkie zjazdy , wymagające podjazdy i mnóstwo dobrej zabawy – to był pełen wrażeń dzień!
Sobota przyniosła pewne wyzwania pogodowe . Plan zakładał pięć pętli – Łaszczową, Kłodzką, Chwalisław, Złotą i Złoty Stok . Niestety intensywny deszcz zniechęcił część grupy, która wróciła do hotelu , korzystając z basenu i odpoczynku. Kilku niezmordowanych Odjechanych wskoczyło jeszcze na lokalne szlaki wokół Barda Reszta ekipy, mimo niesprzyjających warunków, dotarła do Złotego Stoku i po ustaniu opadów wróciła na trasę, kończąc jazdę dopiero po 19 – wyciskając z dnia absolutne maksimum.
W niedzielę, na zakończenie wyprawy, zwiedziliśmy Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim – imponującą rezydencję z XIX wieku, stanowiącą cenne dziedzictwo kulturowe regionu.
Takie aktywne, pełne historii i sportowych wrażeń weekendy to właśnie to, co Odjechani lubią najbardziej.
Dziękujemy także ekipie z Wypożyczalnia Sudety Sport – Narty Rowery Szkolenia za wsparcie i świetnie przygotowany sprzęt.
https://www.youtube.com/watch?v=Jwwsrndd2oc
Więcej zdjęć na www.odjechani-team.pl