fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Sprawca zdarzenia drogowego usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków

Policjanci z Obrzycka zatrzymali sprawcę zdarzenia drogowego w Szczepankowie. Powodem zatrzymania było znalezienie przy nim narkotyków. Mężczyźnie pobrano też krew do badań, aby sprawdzić, czy nie kierował samochodem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. Postępowanie w sprawie jest w toku.

W dniu 22 stycznia br. policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego. Okazało się, iż w Szczepankowie, kierujący samochodem marki Peugeot, uderzył w przydrożne drzewo. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny- nie znajdował się pod wpływem alkoholu, ale jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, dlatego pobrano mu też krew do badań w celu zweryfikowania, czy nie kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. Wyniki tych badań będą znane w terminie późniejszym.

Z uwagi na podejrzane oraz nieracjonalne zachowanie kierowcy, policjanci dokonali też kontroli osobistej mężczyzny, w trakcie której ujawnili przy nim marihuanę. W dalszej kolejności, w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli też kolejne porcje marihuany oraz metamfetaminy.

21-letni mieszkaniec gminy Ostroróg został więc zatrzymany. Po zebraniu materiału dowodowego w sprawie, usłyszał dwa zarzuty posiadania narkotyków. Dodatkowo, po otrzymaniu wyników badań zostanie również przesłuchany i usłyszy zarzuty za spowodowane zdarzenie drogowe. Szczegółowa kwalifikacja prawna będzie zależała od stanu jego trzeźwości.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, prowadzą je policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku.

asp. Sandra Chuda

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne