fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich  w Pniewach uroczyście obchodzą każdego roku Święto Patrona Szkoły. Data nie jest wybrana przypadkowo - 6 stycznia 1919 roku pniewscy powstańcy udali się na front zachodni, gdzie uczestniczyli w walkach o pod Kamionną i Zbąszyniem. W związku z obecną sytuacją wynikającą z pandemii, obchody Święta Patrona Szkoły przebiegały dwuetapowo.

27 grudnia 2021, jak co roku, uczniowie uczestniczyli w uroczystościach miejskich na cmentarzu parafialnym przy zbiorowej mogile Powstańców  Wielkopolskich. Tego samego dnia   wieczorem wzięli udział w spacerze ulicami Pniew  zorganizowanym przez „ Odjechani Team”  pod hasłem  „Pniewskie ślady Powstania Wielkopolskiego”.

Wielu z nich przyszło indywidualnie na mogiłę poległych powstańców. Dodatkowo uczestniczyli też   w projekcie „Mój przodek - Powstaniec Wielkopolski” wywieszając w oknach swoich domów  nazwiska pniewskich powstańców.

Druga część obchodów odbyła się w szkole, w ostatni piątek przed feriami zimowymi, 14 stycznia 2022 roku. Tego dnia wszyscy uczniowie realizowali projekt „Powstańcy Wielkopolscy naszym patronem” pogłębiając wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim i poszerzając zainteresowania historią regionu.

Uczniowie klas I-III zwiedzali Izbę Pamięci,  zapoznawali się z gazetką w holu szkoły, pracowali z mapą, wykonywali prace plastyczne i wypełniali karty pracy.

Uczniowie klas IV-VIII oglądali filmy edukacyjne związane z wybuchem Powstania Wielkopolskiego, rysowali komiksy, zaprojektowali mural, wykonywali mapy myśli oraz pracowali rutynami myślenia krytycznego.

 

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji.  

 

 

 

Przeczytaj również
Popularne