fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Turniej par patrolowych

W Szamotułach odbyły się eliminacje pierwszego stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol roku”. Wybrano reprezentantów z powiatu szamotulskiego.

W powiatowych eliminacjach pierwszego stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych  „Patrol roku” uczestniczyli funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni z Szamotuł, Wronek oraz z Pniew.

Zmagania rozpoczęły się od testu wiedzy zawodowej, który obejmował w m.in. pytania z zakresu zasad i taktyki pełnienia służby patrolowej, przemocy w rodzinie, doprowadzeń i konwojowania, środków przymusu bezpośredniego, czy też etyki zawodowej policjanta.

W dalszej kolejności, policjanci stanęli do zmagań na torze przeszkód. Podczas tego egzaminu oceniana była zarówno sprawność fizyczna, jak i umiejętności strzeleckie funkcjonariuszy.

Całość zmagań odbywała się pod czujnym okiem sędziów.

 

Miejsca na podium zajęli kolejno:

Miejsce I- st. post. Mikołaj Wyrembski

Miejsce II- st. post. Stanisław Nocuła

Miejsce III- post. Wanessa Jambor

 

Podczas uroczystego podsumowania zmagań, funkcjonariusze przyjęli gratulacje z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach kom. Arkadiusza Pelc.

Dwóch policjantów, którzy zdobyli największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach, będzie reprezentowało Komendę Powiatową w Szamotułach na etapie wojewódzkim.

Film dostępny jest na naszym FB >tutaj<

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

 

 

Przeczytaj również
Popularne