fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Uwaga na oszustów. Podszywają się pod pracowników banków

Tym razem oszuści, którzy okradli mieszkańca gminy Wronki, podszywali się pod pracowników banku. Złodzieje wyłudzili od pokrzywdzonego kod BLIK, dzięki czemu wypłacili z jego konta pieniądze.

Do mieszkańca gminy Wronki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Mężczyzna zapytał pokrzywdzonego, czy potwierdza transakcję związaną z kupnem telefonu. Gdy ten zaprzeczył, został połączony z pracownikiem biura bezpieczeństwa. Aby anulować transakcję, pokrzywdzony miał wygenerować i przekazać pracownikowi biura kod BLIK. Zgłaszający nie wyczuł zagrożenia i wykonał tę czynność. Okazało się wówczas, iż z jego konta zostały wypłacone pieniądze.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności:

Prawdziwi pracownicy banków nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta, kodów autoryzacyjnych czy kodów BLIKW sytuacji, gdy dzwoni do nas osoba podająca się pod pracownika banku i prosi o tego typu informacje, możemy mieć pewność, że rozmawiamy z oszustem. Nigdy nie przekazujmy takich danych, gdyż przez to możemy stracić nasze oszczędności!

asp. Sandra Chuda

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne