fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wojewoda Wielkopolski z wizytą w szamotulskim szpitalu

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński odwiedził wczoraj (21 czerwca) Szpital w Szamotułach, aby uroczyście podpisać umowę na kolejne dofinansowanie dla placówki. Wysokość pozyskanych środków to ponad 1,7 miliona złotych.

Dzięki decyzji Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego szamotulski szpital otrzyma dofinansowanie o łącznej kwocie 1 710 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na adaptację 2. piętra budynku poradni na potrzeby zakładu fizjoterapii, do realizacji rehabilitacji pocovidowej. Dofinansowanie zostanie w całości pokryte ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Wczoraj (21 czerwca) Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński i dyrektor Szpitala Remigiusz Pawelczak podpisali umowę o dotacji. W spotkaniu brali udział również Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny oraz pracownicy Szpitala.

Goście pogratulowali Dyrektorowi i pracownikom wywiązania się z realizacji zadań w czasie pandemii oraz dofinansowania, które podniesie jakość niesionej pomocy mieszkańcom Powiatu Szamotulskiego. Wspomnieli o potrzebie posiadania przez szpital nowoczesnego zakładu fizjoterapii. Pomieszczenia zostaną wyposażone w wysokiej jakości sprzęt medyczny, który ma przyspieszyć powrót do zdrowia pacjentów.

- Dziękuję Panu Wojewodzie Michałowi Zielińskiemu za pomoc w pozyskaniu kolejnego dofinansowania. Dziękuję również Pani Staroście Beacie Hanyżak i Panu Wicestaroście Rafałowi Zimny za zaangażowanie i wspieranie naszej placówki. Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno Pacjentom naszego szpitala, jak i jego pracownikom. Dzięki pozyskanym środkom mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego będą mogli korzystać z nowoczesnego zakładu fizjoterapii, wyposażonego w wysokospecjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Nowością będzie uruchomienie komory hiperbarycznej, której efekty leczenia są wyjątkowo udane dla osób, które przeszły COVID-19 – mówił podczas spotkania Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

 

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły

Przeczytaj również
Popularne