fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wpadli w ręce kryminalnych po kradzieży pralki

Do 5 lat więzienia grozić może mężczyznom podejrzanym o kradzież pralki z jednego ze sklepów zajmującego się sprzedażą m.in. sprzętu AGD. Podejrzani tłumaczyli, że myśleli, iż sprzęt ma zostać wyrzucony. Zostali zatrzymani przez szamotulskich kryminalnych.

W ubiegłym tygodniu na terenie jednego z szamotulskich sklepów zajmujących się sprzedażą sprzętu RTV i AGD doszło do kradzieży. Nieznani sprawcy ukradli pralkę, która stała zapakowana na rampie załadunkowej za sklepem. Sprzęt warty około 1200 zł został wywieziony przez nieznane osoby w dniu 7 marca br.

Sprawą zajęli się szamotulscy kryminalni, którzy szybko ustalili podejrzanych o przestępstwo. Byli to 34-letni mieszkaniec gminy Obrzycko oraz 23-letni mieszkaniec Obrzycka. Mężczyźni zostali zatrzymani w dniu 16 marca br.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż skradziona pralka została przez nich rozkręcona i sprzedana w punkcie skupu złomu. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Tłumaczyli, iż myśleli, że pralka miała zostać wyrzucona, dlatego ją zabrali.

Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne