fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wypadek na drodze K 92

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 92. Jedna osoba zmarła na miejscu zdarzenia. Przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

Wczoraj po godzinie 17 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na 144 km drogi krajowej nr 92.

Na miejscu okazało się, iż zderzyły się ze sobą dwa samochody- Volkswagen Transporter, którym kierował 27-letni mieszkaniec Pniew oraz samochód ciężarowy marki Volvo, którym kierował 60-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący volkswagenem zjechał na przeciwny pas i zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku poniesionych obrażeń, kierujący transporterem zmarł na miejscu.

Policjanci z szamotulskiej drogówki, policjanci z Posterunku Policji w Dusznikach oraz technik kryminalistyki z Szamotuł pracowali nad ustaleniem przyczyn wypadku pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze wykonali oględziny, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli pozostały materiał dowodowy niezbędny dla dalszego postępowania.

Na miejscu oprócz Policji pracował Zespół Ratownictwa Medycznego, Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Sękowa oraz z Podrzewia.

W sprawie toczyć się będzie prokuratorskie śledztwo, którego celem będzie wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.

 

asp. Sandra Chuda

 

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

 

 

Przeczytaj również
Popularne