fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wypadek w Szamotułach

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, w wyniku którego zginął mieszkaniec Szamotuł. Mundurowi zatrzymali 24-letniego podejrzanego o kierowanie samochodem, który brał udział w zdarzeniu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Szczegółowe przyczyny oraz okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

Wczoraj, po godzinie 16, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Sportowej w Szamotułach. 

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, iż 24-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Audi A4 potrącił dwoje pieszych mieszkańców Szamotuł, którzy przechodzili przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, 73-letni pieszy zmarł na miejscu wypadku. 72-letnia letnia piesza została przetransportowana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Gdy policjanci pracujący na miejscu sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem, okazało się, iż 24-latek ma 1,52 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności z jego udziałem będą wykonywane w najbliższym czasie.

Mundurowi, pracując na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora,  zabezpieczyli niezbędne dowody w niniejszej sprawie. M. in. przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz pozostałą, niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację.

Przyczyny oraz okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, sprawcy grozi kara więzienia.


asp. Sandra Chuda

 

 

11.10.2021

za:  https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne