fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Z SENIORAMI O ICH BEZPIECZEŃSTWIE

Metody działania oszustów i złodziei oraz bezpieczeństwo na drodze, to tematy, które zostały omówione przez policjantki podczas spotkania z seniorami w Turowie. Mundurowe rozdały seniorom odblaskowe kamizelki. Mamy nadzieję, że to spotkanie wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa jego uczestników.

Policjantki z Szamotuł oraz dzielnicowi z Pniew spotkali się z seniorami w Domu Dziennego Pobytu dla seniorów w Turowie. W trakcie spotkania mundurowe omówiły tematykę związaną z metodami działań oszustów. Omówiono najpopularniejsze sposoby okradania seniorów przytaczając do tego przykłady z całej Polski. Tematyka ta jest bardzo istotna, ponieważ wciąż wiele osób daje się nabrać oszustom, którzy często wykorzystują ich dobre serce i chęć niesienia pomocy. Policjantki przestrzegały też, iż złodzieje nie zawsze pukają do naszych drzwi. Czasem zdarza się, że dzwonią lub wysyłają sms-y na telefon i również wtedy należy zachować dużą czujność, aby nie stać się ich ofiarą.

Dodatkowo policjantki omówiły też zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Aby poprawić bezpieczeństwo uczestników spotkania, funkcjonariuszki rozdały im odblaskowe kamizelki. Mamy nadzieję, iż seniorzy będą z nich korzystać zawsze, gdy wybiorą się na spacer lub przejażdżkę rowerową.

sierż. sztab. Ewelina Grzeszkowiak

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne