fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zapraszamy na Święto Policji

W dniu 16 lipca br. odbędą się obchody z okazji Święta Policji. Oprócz uroczystego apelu, dostępne też będą atrakcje dla dzieci oraz wystawa dla miłośników historii.

Uroczyste obchody z okazji Święta Policji rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach.

W dalszej kolejności, o godzinie 12.00 na terenie przed Muzeum Zamek Górków odbędzie się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostaną awanse na wyższe stopnie policyjne, wyróżnienia i odznaczenia.

Dla miłośników historii, przygotowana będzie ekspozycja zdjęć poświęcona pamięci policjantów z Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Szamotułach z czasów II Rzeczpospolitej, którzy pełnili służbę na terenie powiatu szamotulskiego (oglądanie ekspozycji nie będzie możliwe w czasie trwania uroczystej zbiórki).

Jednocześnie, w godzinach 11.00-14.30 na terenie za Zamkiem odbędzie się pokaz sprzętu policyjnego oraz promocja naszej formacji. Będzie to okazja do obejrzenia policyjnych radiowozów oraz porozmawiania z policjantami o bezpieczeństwie. W tym miejscu szczególne atrakcje czekają na dzieci, które będą mogły wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu czy wziąć udział w konkursach z drobnymi nagrodami. Dzieciaki będą miały też możliwość wygrania maskotki Sierżanta Pyrka. Będzie też możliwość oznakowania rowerów a także okazja do skorzystania z symulatora dachowania.

Oprócz szamotulskiej Policji czekać na Państwa będą policjanci Ogniwa Konnego Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, przedstawiciele min. Zakładu Karnego we Wronkach, Starostwa Powiatowego w Szamotułach, Straży Miejskiej w Szamotułach, Nadleśnictwa Oborniki, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, Powiatowego Urzędu Pracy. 

Swoje stoisko będzie też miał Urząd Miejski w Pniewach wraz z Pniewskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, do którego zapraszamy dzieci na zabawy wodne. 

Zapraszamy!

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne