''Łowił'' pieniądze z kościelnych skarbonek

Policjant z Pniew oraz Wronek zatrzymali podejrzanego o kradzież pieniędzy z kościelnych skarbonek. W ujęcie mężczyzny zaangażował się też wikary. Z ustaleń wynikało, iż łupem złodzieja padło około 800 zł. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Ksiądz jednej z wronieckich parafii zauważył, iż od dłuższego czasu, w kościele giną pieniądze ze skarbonek. Łączne straty oszacowane zostały na około 800 zł. O pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży poprosił znanego mu policjanta z Pniew, który zainteresował się sprawą w czasie wolnym od służby.

 

Początkowo podejrzenia padały na kilka osób, ale po przeanalizowaniu zapisów z monitoringu przez księży, „krąg podejrzanych” znacznie się zawęził. Mając podejrzenia kiedy złodziej może pojawić się w kościele, w minioną niedzielę, około godziny 21.30, zarówno ksiądz, jak i policjant czekali już w okolicy, aby sprawca kradzieży nie zdołał uciec. Gdy tylko zauważyli, że nieznajomy wszedł do kościoła przez okno i próbował ukraść pieniądze, na miejsce wezwano policjanta z Wronek będącego w służbie. Funkcjonariusze weszli do kościoła, gdzie po sprawdzeniu wnętrza znaleźli ukrywającego się, leżącego na ziemi pomiędzy ławkami mężczyznę.

 

Po wylegitymowaniu go okazało się, iż był to 33-letni mieszkaniec Wronek. Okazało się, iż mężczyzna nie zostawiał po sobie wielu śladów, gdyż pieniądze ze skarbonek „wyławiał” przy pomocy kawałka wędki.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany, a sprzęt, którym się posługiwał został zabezpieczony. Usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

 

mł. asp. Chuda

 

12.05.2021

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES