10-LECIE PTJ

Wywiad z prezesem Posadowskiego Towarzystwa Jeździeckiego, Włodzimierzem Chmielnikiem z okazji 10-lecia (obchodzonego 14.04.2012 r.)

 

 

 

 

 

 

- co może Pan w skrócie powiedzieć o PTJ?

 

Nie chcę tu mówić o historii, w tym celu zapraszam na naszą stronę internetową www.posadowskietj.com; w skład Towarzystwa wchodzi trzydziestu pięciu członków, w stajniach których znajduje się ok. 200 koni

 

- jak, oprócz organizacji zawodów, członkowie Towarzystwa spędzają czas? Czy organizujecie jakieś imprezy integracyjne?

 

Tak, 20 maja planujemy wyjazd na Derby Hamburga – wspaniałe międzynarodowe zawody; jesienią przewidujemy wycieczkę tematyczną, zagraniczną w jakieś miejsce związane z naszym hobby, czyli końmi. Takie wycieczki należą już do tradycji.

Nasze Towarzystwo to nie tylko zawody organizowane przez nas oraz wyjazdy integracyjne. Nasi członkowie praktycznie co tydzień sami biorą udział w różnych zawodach!

 

- jakie są plany na najbliższy czas, na jakie imprezy organizowane przez PTJ możemy zaprosić naszych czytelników? Z jakich innych źródeł informacji możemy dowiedzieć się o zawodach organizowanych przez PTJ?

 

8 lipca odbędą się zawody konne w Posadowie; tak, jak co roku: skoki, powożenie i oczywiście jakiś ciekawy pokaz – niespodzianka.

28 lipca odbędą się zawody w Trzcielu, które będą miały podobny program, jak w Posadowie, zorganizujemy także zawody w Słocinie pod Grodziskiem (w programie również skoki, powożenie i pokazy).

W październiku zorganizujemy Bieg św. Huberta

O naszych zawodach można dowiedzieć się z plakatów, z radia, z prasy, a nawet z telewizji.

 

- o jakie nagrody zmagają się uczestnicy zawodów?

 

Np. w Posadowie pula nagród wynosi w skokowych zawodach 8000- 9000 zł.

 

- Dlaczego zawody w Posadowie wydają się być najpopularniejsze?

 

Odpowiedź jest bardzo prosta: mają one obsolutnie najdłuższą tradycję. Do 1999 organizowała je Stadnina Koni w Posadowie, w roku 2000 zlikwidowano hodowlę, a od 2002 roku nasze Towarzystwo wznowiło oganizację zawodów. To jednak nie znaczy, że na zawody w Trzcielu i Słocinie przyjeżdża mniej widzów.

 

- jakie są Wasze plany na przyszłość?

 

Myślimy o połączenie tych trzech zawodów, o których wyżej mówiłem w pewien cykl z jedną pulą nagród. Nie są to jednak oficjalne plany w tej chwili.

 

- Jak wygląda organizacja zawodów od strony formalnej?

 

Organizujemy je we współpracy z miejscowymi samorządami, współorganizatorem zawodów w Trzcielu jest Ochotnicza Straż Pożarna, uczestniczymy w przetargach dla organizacji pozarządowych i również w ten sposób pozyskujemy fundusze. Duże jest zaangażowanie i pomoc osób miejscowych wszędzie tam, gdzie organizujemy zawody. Nie chcę wymieniać wszystkich, żeby nikogo nie ominąć ale pomaga nam bardzo wielu sponsorów, którzy przekazują pieniądze na nagrody, użyczają teren pod zawody, świadczą jakieś usługi itd. Wszędzie tam, gdzie organizujemy zawody, miejscowi chcą, żeby zawody odbywały się co roku.

 Sami zaś członkowie PTJ nie otrzymują finansowych korzyści z organizacji tych imprez, to rodzaj wolontariatu, hobby

 

 

- Dziękuję za rozmowę

 

                                                                                                                                                                                                               (E.K.)

 

 

ZOBACZ GALERIE

       

 

                                       10 LECIE                                                                      NASI CZŁONKOWIE

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES