18.04.2012. Pniewy- Zabezpieczono prawie 12 kg liści tytoniowych

 

We wtorek 17 kwietnia bieżącego roku około godziny 14, policjanci z Pniew razem z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Poznaniu w wyniku podjętych wcześniej czynności operacyjnych wykryli proceder sprzedaży liści tytoniowych, za które nie opłacono podatku akcyzowego.

Proceder odbywał się w sklepie w Pniewach przy ul. Mickiewicza. Jak się okazało ekspedient, po sprzedaniu tytoniu udostępniał klientom maszynę do mielenia płyt CD i DVD, która używana była do rozdrabniania liści.

Funkcjonariusze po ujawnieniu powyższego faktu wkroczyli do wspomnianego sklepu. Zabezpieczyli 100 gram zmielonego już tytoniu oraz prawie 12 kg liści tytoniu, które znajdowały się w sklepie i były przygotowane do sprzedaży. Oprócz tytoniu, funkcjonariusze zabezpieczyli również maszynę do mielenia płyt CD i DVD, która używana była do rozdrabniania liści. 59- letni sprzedawca (mieszkaniec gm. Pniewy) oraz 21- letni klient (mieszkaniec Lwówka) zostali przesłuchani w charakterze świadków. Na razie nie przedstawiono im zarzutów.

Postępowanie w sprawie produkcji tytoniu poza składem podatkowym bez koncesji prowadzone będzie przez Urząd Celny w Poznaniu.

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES