Jeden weekend- dwóch podejrzanych o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości

Wypity alkohol i kierowanie pojazdem, to zdecydowanie nie jest dobre połączenie. O konsekwencjach takiego zachowania może się przekonać dwóch mieszkańców naszego powiatu. Jeden z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Dusznikach, drugi wpadł w ręce policjantów po wjechaniu samochodem do rowu w Jakubowie. Teraz w sprawach prowadzone są postępowania, a podejrzanym o kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia.

 

W nocy 14 maja br. około godziny 22.25, policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Jakubowie. Na miejscu funkcjonariusze zastali znajdujący się w rowie samochód marki Ford Focus oraz zgłaszającego. Kierujący samochodem oddalił się z miejsca przed przybyciem Policji. Funkcjonariusze dotarli jednak do podejrzanego o kierowanie pojazdem. Był to mieszkaniec gminy Pniewy. Mężczyzna był już w domu. Wszystkie ślady potwierdzały, że to on kierował samochodem. Sam też się do tego przyznał. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym, technik kryminalistyki zabezpieczył wszelkie możliwe ślady w pojeździe, a mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego czynu.

 

Następnego dnia, we wczesnych godzinach porannych, dzięki uzyskanym informacjom, policjanci z Pniew, w Dusznikach zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Movano. Pojazdem kierował 45-letni mieszkaniec Dusznik. W trakcie kontroli od mężczyzny czuć było zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż mężczyzna miał 1,68 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Teraz funkcjonariusze z Dusznik prowadzić będą postępowanie w sprawie o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz w sprawie kierowania pomimo cofniętych uprawnień. Za jedno i drugie przestępstwo, polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

Przypominamy, iż każda ilość alkoholu może źle wpłynąć na funkcjonowanie organizmu, co za tym idzie obniża koncentrację i koordynację ruchów. Wsiadając pod wpływem alkoholu za kierownicę pojazdu, osoba stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Apelujemy więc, aby nigdy nie kierować pojazdem po wypitym alkoholu!

 

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

17.05.2021

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES