Pniewianie na olimpiadzie młodzieży w ciężarach

W dniach 08-11.07.2021r w Biłgoraju odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Klub „Budowlani- Całus” Nowy Tomyśl zajął w tych zawodach 2 miejsce drużynowo. Z Pniew stratowało 3 zawodników: Jakub Zimny, Sergiusz Wójcik i Igor Francuzik.

Najlepszy rezultat uzyskał startujący w kategorii do 67 kg  Sergiusz Wójcik, który uzyskując 200 kg w dwuboju zajął 5 miejsce.  Zawodnik wyrwał 93 kg i podrzucił 107 kg. Są to jego nowe rekordy życiowe. Zdobył też „mały” brązowy medal zza rwanie . W kategorii do 61 kg starował Igor Francuzik. Zdobył on 7 miejsce wyrywając 57 kg i podrzucając 76 kg (nowy rekord życiowy) gromadząc w dwuboju 133 kg. Ostatnim zawodnikiem  startującym w kategorii do 73 kg był Jakub Zimny, który zajął 12 miejsce. Kategoria ta była mocno obsadzona, startowało w niej aż 28 zawodników. Jakub wyrwał 67 kg i podrzucił 91 kg ( nowy rekord życiowy) co dało w dwuboju 158 kg. „Jestem zadowolony z startu chłopaków, z zawodów na zawody coraz bardziej się poprawiają. Są pracowici i rzetelni. Jest to dobry prognostyk na przyszłość”- powiedział trener zawodników Mateusz Miczyński