Ryzykowna jazda zakończona zatrzymaniem do kontroli

Policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach prowadzą postępowanie w sprawie niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie zareagował na sygnały dawane przez szamotulską drogówkę, przez co może mu grozić kara więzienia. Podejrzany o przestępstwo miał też na sumieniu przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie na wzniesieniu pomimo zakazu oraz niedostosowanie się do znaku drogowego.

 

W minionym tygodniu (w dniu 5 kwietnia br.) policjanci szamotulskiej drogówki, którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem, na drodze K-92 zostali wyprzedzeni przez kierującego samochodem marki Rover. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż w tym miejscu obowiązywał zakaz wyprzedzania, mężczyzna przekroczył linię podwójną ciągłą, a całe zajście miało miejsce na wzniesieniu, więc takie zachowanie było bardzo ryzykowne. Kawałek dalej mężczyzna nie zastosował się też do znaku P-8 (strzałka kierunkowa do skrętu w lewo), a policjanci namierzyli też, iż kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Mając na uwadze te niebezpieczne manewry na drodze, policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej.

 

Cała ta sytuacja mogłaby zakończyć się mandatem karnym, jednak gdy mundurowi dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania pojazdu, ten zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i kontynuował jazdę. Policjant zjechał na przeciwny pas ruchu, aby mieć pewność, że mężczyzna widzi radiowóz. W końcu mężczyzna został zatrzymany do kontroli w okolicy Lwówka.

 

Po wylegitymowaniu kierującego okazało się, iż był to 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości- mężczyzna był trzeźwy. W rozmowie z policjantami 40-latek stwierdził, iż jest przyzwyczajony do widoku pojazdów wysyłających niebieskie sygnały błyskowe, a przyspieszył, gdyż nie lubi jak ktoś za nim jedzie. Mężczyzna tłumaczył, że nie myślał, iż jest to Policja.

 

W związku z powyższym, za popełnione na drodze wykroczenia 40-latek został ukarany mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz (z uwagi na stan techniczny samochodu) dowód rejestracyjny. Ponadto w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa- niezatrzymania się do kontroli drogowej- policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach prowadzą postępowanie w sprawie o przestępstwo.

 

Przypominamy, iż zgodnie z art. 178b. Kodeksu Karnego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

 

 

(video z niniejszego zdarzenia znajduje się na naszym FB)

 

 

15.04.2021

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES