Za oknem ponuro, pada deszcz...

Za oknem ponuro, pada deszcz i jest zimno. Poniekąd dla leśnika i okresu sadzenia lasu to idealna pogoda. Mimo szarej pogody las budzi się do życia. Aspekt wiosenny rozpoczyna się w pniewskich grądach, czyli żyznych lasach liściastych z udziałem grabu pospolitego i dębu szypułkowego. 
 
Zaraz po kwitnieniu śnieżycy wiosennej i śnieżyczki przebiśnieg, rozpoczynają kwitnienie między innymi: ziarnopłon wiosenny, miodunka leśna, zawilec gajowy i fiołek leśny. Już niedługo będzie można zobaczyć również: zawilce żółte, kokorycz pełną i pustą oraz wiele innych. 
 
Należy pamiętać, aby nie wyrzucać do lasu resztek z naszych ogrodów. Bardzo często ogrodowe rośliny "uciekają" w ten sposób do cennych siedlisk leśnych i wypierają nasze rodzime gatunki, powodując botaniczny "bałagan".
 
Zapraszamy na nasze szlaki turystyczne, aby podziwiać budzący się do życia las.
 
Fot. Piotr Walter
 
 
 
 
 
 
 
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES