fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

MTB w Obornikach

Aleksandra Minge wyśmienicie zaprezentowała się w Obornikach podczas sobotniego wyścigu MTB na dystansie MINI zajmując 1 miejsce zarówno w kategorii wiekowej M16 (zawodniczki w wieku od 16 do 29 lat), jak i open wśród pań. Mimo, niekorzystnej aury na starcie tego maratonu stanęło na krótkim dystansie 229 zawodniczek i zawodników. Deszcz, śnieg z deszczem, silny wiatr, temperatura 2 st. C były jednak równe dla wszystkich. Na wymagającej 31 km trasie z przewyższeniem blisko 450 m organizator zapewnił uczestnikom dużo atrakcji w postaci mocnych podjazdów, szybkich zjazdów wymagających pełnej koncentracji i dużych umiejętności technicznych, licznych singli, piasku, który mimo deszczu mógł sprawić trudności no i oczywiście to co kolarze górscy lubią najbardziej było błotko więc była i zabawa.

W Obornikach wystąpił również Eugeniusz Siminiak, który w poszerzonej kategorii M50+ (zawodnicy w wieku 50 lat i więcej) zajął 11 miejsce wśród 54 niby rówieśników, a open dojechał wśród mężczyzn na 67 miejscu i pokonała go tylko jedna kobieta (czy domyślacie się, kto tego dokonał?), dlatego jego start należy uznać za co najmniej dobry.

Uzupełniając informację o występie Oli należy dodać, że tylko 60 mężczyzn ją wyprzedziło – brawo dla niej.