- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci ustalili podejrzewanego o ugodzenie nożem syna

Policjanci z Dusznik zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem syna. Mężczyzna miał zaatakować poszkodowanego podczas awantury domowej. 69-latek dostał dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w jednej z miejscowości na terenie gminy Duszniki. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do ugodzenia nożem mężczyzny. Początkowo nie znali okoliczności zdarzenia.

 

Poszkodowany 46-letni mężczyzna powiedział interweniującym policjantom, że napadli go nieznani mu mężczyźni i bez powodu ugodzili go nożem w podbrzusze, ale mężczyźnie udało się uciec do domu.

 

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili jednak, że historia opowiedziana przez poszkodowanego nie była zgodna z prawdą. Z ustaleń wynikało, iż między 46-latkiem, a jego 69-letnim ojcem doszło do kłótni i to właśnie w wyniku tej awantury mężczyzna został ugodzony nożem.

 

Ojciec przyznawał się do awantury, lecz nie potwierdził informacji dotyczącej ugodzenia syna nożem.

 

Poszkodowany został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Szamotułach. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

 

Dzielnicowi zatrzymali 69-letniego ojca w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Ponadto w związku z podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie, funkcjonariusze sporządzili też niebieską kartę dzięki której sytuację w rodzinie monitorowała będzie nie tylko Policja, ale i inne instytucje wchodzące w skład zespołu interdyscyplinarnego.

 

69-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa za które polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

 

28.07.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES