- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Długi weekend majowy

 

Okres długiego weekendu majowego, to okres wzmożonej pracy policjantów. W tych dniach na drogach prowadzone będą działania "Bezpieczny weekend majowy". Jest to często czas wypoczynku poza miejscem zamieszkania, dlatego apelujemy o właściwe zabezpieczenie domów przed złodziejami.

 

Okres długiego weekendu majowego, to często czas wyjazdów. Właśnie dlatego, w  dniach 28 kwietnia do 3 maja br. na drogach powiatu policjanci drogówki prowadzic będą działania "Bezpieczny weekend majowy". Policjanci będą zwracali uwagę na przestępstwa i wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę.

 

Wyjazdy mieszkańców, to często okazja dla złodziei. Niektórzywyjadą pozostawiając dobytek swojego życia na wiele dni bezopieki. Nieobecność domowników mogą wykorzystać włamywacze. Złodzieje mogę też wejść do naszego domu wykorzystując naszą nieświadomość i mając nasze przyzwolenie. Dlatego też Policja apeluje o właściwe zabezpieczenie mieszkańprzed kradzieżą.

 

  1. Pamiętaj, że nie należy zostawiać kluczy pod wycieraczką lub w innym miejscu ogólnodostępnym dla obcych.

  2. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien mieszkania. W domu warto założyć oświetlenie na zewnątrz, które będzie uruchamiane na fotokomórkę. To może odstraszyć złodzieja

  3. Wiele osób nadal trzyma oszczędności życia w domu. Nawet jeśli gotówka jest ukryta w pozornie bezpiecznym miejscu, złodzieje z łatwością mogą ją odnaleźć. Dlatego też bezpieczniejszym miejscem do przechowywania pieniędzy jest bank.

  4. Zwracaj uwagę na kręcących się w pobliżu twojego domu lub mieszkania ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, przyjrzyj się im, aby zapamiętać wygląd. Być może to właśnie złodziej, który robi rozpoznanie przed włamaniem. Twoje obserwacje mogą przydać się w celu ustalenia ewentualnego sprawcy kradzieży. Czujność Twoja lub sąsiadów może też uchronić was przed utratą mienia.

  5. Gdy sąsiedzi gdzieś wyjeżdżają, interesuj się tym, co się dzieje przy ich domach. Zwracaj uwagę na ludzi obserwujących ich mieszkanie, na hałasy dobiegające z wnętrza mieszkania. Reaguj, gdy do mieszkania wchodzi ktoś obcy, gdy nie towarzyszy mu nikt z sąsiadów.

  6. Nie ufaj osobom obcym, którzy przychodzą do twojego domu. Nie wpuszczaj nieznanych ci osób do mieszkania bez uzasadnionego powodu. Nie wiesz przecież czy taka osoba ma czyste zamiary. W miarę możliwości sprawdź też jej/ jego tożsamość.

  7. Gdy opuszczasz dom/mieszkanie na dłużej poproś sąsiadów lub kogoś z rodziny, aby otwierali na krótko okna, opróżniali skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączali na jakiś czas światło w którymś z pomieszczeń. Nie pozwól, żeby ewentualny złodziej zauważył, że nikt nie zajmuje się domem.

  8. Zapisz sobie marki i typy oraz numery fabryczne cennych urządzeń które posiadasz (telewizor, DVD, aparat fotograficzny, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz w jakiś charakterystyczny sposób aby w przypadku kradzieży lub zagubienia można je było rozpoznać i udowodnić, że są twoją własnością

 

(źródło: www.policja.pl)

 

28.04.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES