- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Europejskie Spotkanie Młodzieży w Strasburgu 2013/2014

 

Europejskie Spotkanie Młodzieży w Strasburgu 2013/2014 «Aby odnowić więzy solidarności»

Kolejne Spotkanie europejskie odbędzie się w Strasburgu w dniach od 28 grudnia 2013 roku do 1 stycznia 2014 roku. Spotkanie w Strasburgu zapowiada się niezwykle wyjątkowo. Zgromadzi ono dziesiątki tysięcy młodych ludzi pragnących uczestniczyć w kolejnym etapie „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, zainicjowanej przez Brata Rogera w końcu lat siedemdziesiątych. Będzie również okazją do wspólnotowego spotkania Młodych z naszego kraju.

 

Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy z punktami przygotowań oraz grupą 71250.org przygotowało zaproszenie dla wszystkich osób pragnących wyruszyć na Europejskie Spotkanie Młodzieży do Strasburga.  

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące przygotowań do wyjazdu (m. in. punkty przygotowań, transport, warunki zakwaterowania, koszty, program spotkania). Wszelkie dodatkowe informacje nt. wyjazdu będą umieszczane na stronach Wspólnoty Braci z Taize www.taize.fr/pl oraz na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej www.dm.archpoznan.pl, a także na stroniewww.71250.org

 

Warunki uczestnictwa

Europejskie Spotkania Młodych organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.

Wyjazd osób niepełnoletnich jest możliwy wyłącznie pod opieką pełnoletniego opiekuna, który pozostaje z tą osobą podczas całego spotkania (zakwaterowani w tym samym miejscu). Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć do punku przygotowań formularz będący zgodą rodziców na wyjazd i udział w ESM. Formularz jest dostępny na stroniehttp://www.taize.fr/IMG/pdf/parental_agreement_fr_pl_em.pdf

 

Przygotowanie do spotkania i zapisy

Od października 2013 roku rozpoczną się zapisy i spotkania przygotowawcze do wyjazdu w punktach przygotowań, tworzonych przy parafiach lub wspólnotach. Adresy punktów przygotowań dostępne są na stronie http://www.taize.fr/pl_article5270.html. Uczestnicy proszeni są o jak najszybsze skontaktowanie się z najbliższym sobie punktem przygotowań, tak aby rozpocząć przygotowanie do pielgrzymki. Termin zgłaszania się w punktach przygotowań upływa w połowie listopada. Niezwykle ważną sprawą jest dobre przygotowanie do wyjazdu, dlatego uczestnictwo w programie przygotowań jest obowiązkowe.

 

Program spotkania Strasburgu 2013/2014

 

Czwartek 26 grudnia

przyjazd wolontariuszy

 

Sobota 28 grudnia

8.00 - 12.00: Przyjazd do różnych miejsc przyjęcia w centrum Strasburga, następnie uczestnicy będą wysłani do miejscowości, które ich ugoszczą po stronie francuskiej i niemieckiej. Każdy otrzyma wskazówki, jak się udać do parafii, która będzie go gościła.

Powitanie w parafiach i udanie się do rodzin goszczących lub do innych miejsc zakwaterowania.

Przejazd do Strasburga.

17.30 Kolacja w halach wystawowych.

19.00 Wspólna modlitwa w halach wystawowych i dużych kościołach w centrum miasta.

 

Powrót do miejsc zakwaterowania.

 

Niedziela 29 grudnia

Udział w niedzielnej celebracji w parafiach goszczących, następnie spotkanie i zapoznanie się z parafianami. Wspólny prosty posiłek.

Przejazd do Strasburga.

Po południu w różnych miejscach w centrum miasta i na terenie hal wystawowych: spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, spraw społecznych, Europy, sztuki.

17.30 Kolacja w halach wystawowych.

19.00 Wspólna modlitwa w halach wystawowych i dużych kościołach w centrum miasta.

 

Powrót do miejsc zakwaterowania

 

Poniedziałek 30 grudnia

Wtorek 31 grudnia

Modlitwa poranna w parafiach goszczących, następnie spotkania w małych grupach oraz z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty.
Przejazd do Strasburga.

12.00 Obiad w halach wystawowych.

13.15 Wspólna modlitwa w halach wystawowych i dużych kościołach w centrum miasta.
Po południu w różnych miejscach w centrum miasta i na terenie hal wystawowych – 30/12 spotkania tematyczne, 31/12 spotkania w grupach narodowych.

17.30 Kolacja w halach wystawowych.

19.00 Wspólna modlitwa w halach wystawowych i dużych kościołach w centrum miasta.

Powrót do miejsc zakwaterowania.

 

31 grudnia o 23.00 w lokalnych wspólnotach czuwanie modlitewne o pokój na świecie, a po nim „Święto narodów”. Powrót do rodzin około godz. 2.00 nad ranem.

 

Środa, 1 stycznia

Udział w modlitwie w parafiach, które goszczą uczestników, a następnie obiad u rodzin goszczących.

Przejazd do Strasburga.

 

Od godz. 17.00 wyjazd z centrum Strasburga.

 

Koszty podróży oraz koszty pobytu w Strasburgu

Zadaniem punktu przygotowań jest zgłoszenie grupy osób chętnych do wyjazdu na pielgrzymkę braciom z Taize i zgłoszenie osób do Duszpasterstwa Młodzieży AP. Transfer do Strasburga (łącznie z ubezpieczeniem) będzie organizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej dla wszystkich uczestników zgłoszonych przez punkty przygotowań.

Proponowane są dwie możliwości wyjazdu:

  1. dla wolontariuszy (liczba osób nieograniczona)

wyjazd 25 grudnia o godz. 20:00

powrót 2 stycznia

koszt 380 zł (obejmuje: transfer w obie strony, ubezpieczenie, gwarancje turystyczna, zakwaterowanie kierowców) + udział w kosztach.

 

  1. II wersja pielgrzymki (liczba osób nieograniczona)

wyjazd 27 grudnia o godz. 20:00

powrót 2 stycznia

koszt 350 zł (obejmuje: transfer w obie strony, ubezpieczenie, gwarancje turystyczna, zakwaterowanie kierowców) + udział w kosztach.

Dla młodych Polaków przewidywany udział w kosztach wynosi 55 euro od osoby. Tę samą sumę składają osoby, które przyjadą 26 grudnia. Udział w kosztach dla osób powyżej 35 roku życia wynosi 85 euro, z wyjątkiem osób odpowiedzialnych za grupy, które mogą złożyć udział w kosztach jak młodzi.

Opłatę za przejazd i za pobyt należy wpłacić osobie odpowiedzialnej za punkt przygotowań, która wpłaca całą sumę stanowiącą wpłatę za całą grupę na konto Kurii Metropolitalnej w Poznaniu (Numer konta i wszystkie potrzebne informację zostaną przedstawione osobom odpowiedzialnej za punkt przygotowań).

 

Terminy wpłat

I rata wynosi 150 zł do 18 listopada,

II rata wynosi resztę należności w zależności od opcji wyjazdu do 16 grudnia,

Kwota 55 euro (udział w kosztach) – płatne na miejscu.

Możliwe jest zgłoszenie innej osoby w miejsce osoby która rezygnuje. W przypadku rezygnacji z wyjazdu wpłata przepada.

Wszystkie wyjazdy odbywają się spod Katedry Poznańskiej.

 

Warunki zakwaterowania oraz wyżywienia

Większość uczestników będzie mieszkała u rodzin w wioskach i miasteczkach wokół Strasburga, we Francji i w Niemczech. Nie ma tam bogatej sieci transportu publicznego. W związku z tym, będą zorganizowane specjalne autobusy kursujące między parafiami a Strasburgiem. Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór. Osoby niepełnosprawne muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania poprzez punkty przygotowań jak najszybciej, w październiku lub najpóźniej w listopadzie, aby był czas na znalezienie dla nich odpowiedniego zakwaterowania.

 

Pierwszy posiłek zostanie wydany na 28 grudnia wieczorem. Rodziny, które będą nas gościć, codziennie poczęstują uczestników śniadaniem i 1 stycznia obiadem. Od 28 grudnia do 31 grudnia kolacja oraz prowiant na obiad następnego dnia będą rozdawane w halach wystawowych. Bliższe wskazówki zostaną podane w Książeczce Spotkania. Na każdy posiłek będzie ci potrzebny kubek i łyżka.

 

za: http://www.dm.archpoznan.pl

Więcej...
Pniewy
+10°C

reklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewy

AGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES