- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Internet (nie)bezpieczny

Policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystują nieuwagę osób robiących zakupy przez Internet. Otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa internetowego. Przypominamy co robić, aby zakupy w sieci były bezpieczniejsze.

 

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa za pośrednictwem Internetu. Poszkodowany- mieszkaniec Pniew- zawiadomił, iż na jednym z portali aukcyjnych kupił konsolę do gier, za którą sprzedającemu przelał 450 zł. Pomimo upływu terminu, w trakcie którego przesyłka miała dotrzeć do kupującego, mężczyzna nie otrzymał ani konsoli, ani zwrotu gotówki.

 
 

Policyjne statystyki jednoznacznie pokazują, iż do tego typu zdarzeń dochodzi na terenie całego kraju. Klienci ufnie korzystają z okazji cenowych, nie sprawdzając nawet komentarzy wystawionych przez innych kupujących. Pokusa zakupu przedmiotów po znacznie zaniżonej cenie niestety nie wzbudza żadnych podejrzeń.

 
 

Dlatego Policja przestrzega, aby pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zakupów przez internet:

  • Pamiętajmy, że okazyjna, znacznie zaniżona cena może sugerować, że towar został zdobyty w nielegalny sposób

  • Korzystajmy ze znanych i sprawdzonych już przez nas lub przez znajomych portali aukcyjnych

  • Przed zakupem sprawdźmy opinie o sklepie internetowym lub sprzedającym. Jeśli nie możemy poszukać opinii możemy skorzystać z forów internetowych itp.

  • Unikajmy zakupów u sprzedających, którzy mają na swojej liście negatywne komentarze

  • Kupując towar korzystajmy z formy płatności „za pobraniem”. Jeśli sprzedający nie honoruje takiej formy płatności, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia

  • Przy płatności za pośrednictwem internetu zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne - na dole strony powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki, a na końcu adresu – literki "https"

  • Pamiętaj aby zachować dokumentację transakcji – przelewy bankowe, korespondencję ze sprzedającym itp.

 

Jeśli pomimo zachowania zasad bezpieczeństwa i tak padniesz ofiarą oszusta – twoja przesyłka nie dotrze w umówionym terminie, a sprzedający unika kontaktu i nie chce zwrócić pieniędzy- nie czekaj i zgłoś sprawę na Policję.

 

 

11.03.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES