- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

KIEROWCO... WŁĄCZ OSTROŻNOŚĆ! - VIDEO

Zbliża się długi weekend sierpniowy. Właśnie dlatego - ku przestrodze- publikujemy film dotyczący bezpieczeństwa na drogach powiatu szamotulskiego.

 

Z analizy danych statystycznych wynika, iż od początku roku, do końca lipca, na terenie powiatu szamotulskiego doszło w sumie do 597 zdarzeń drogowcyh. Większość z tych zdarzeń, to kolizje drogowe (571). Odnotowaliśmy również niebezpieczne wypadki (26), w których w poważnych obrażeń doznało w sumie 41 osób, z czego aż 11 osób zmarło, (w tym samym okresie ubiegłego roku, w wyniku wypadków, śmierć poniosły 4 osoby).

 

Najczęstszą przyczyną wypadków zaistniałych na terenie powiatu była nadmierna prędkość (9) oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (7).

 

Mając na uwadze zbliżający się dlugi weekend oraz związany z tym wzmożony roch pojazdów na drogach, apelujemy o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdami. Ostrożność powinni również zachować piesi, gdyż jak pokazują statystyki, czasem i oni nie są bez winy w przypadku zdarzeń na drogach. 

 

Poniżej prezentujemy film dotyczący zdarzeń na drogach naszego powiatu oraz analizę zdarzeń na drogach za okres styczeń-lipiec 2017.

 

 

(zdjęcia użyte w filmie zostały wybrane losowo spośród  zdjęć ze zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu szmaotulskiego, mapy województwa oraz powiatu pochodzą ze strony wikipedia.org)

 

(Sandra Chuda)

 

 

ZAŁĄCZNIKI DO STRONY

 

 

 

11.08.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES