- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kolonie w Gminie Kościerzyna

W dniach 16.07-25.08.br. pniewska młodzież  wypoczywała gościnnie w gm. Kościerzyna.  To już kolejna dziesięciodniowa kolonia w partnerskiej gminie. Organizatorem wypoczynku była Bursa Szkolna w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej, a dofinansowany został przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Podczas pobytu na dzieciaki czekało wiele atrakcji organizowanych przez  kolonijną kadrę- Weronikę Hańczyk, Zofię Bryłkę oraz Piotra Przekopa.

 

Mogliśmy zwiedzić między innymi zamek krzyżacki w Bytowie, gdzie podziwialiśmy makietę miasta, słuchaliśmy legend oraz zobaczyliśmy wystawę poświęconej sztuce kaszubskiej.

 

W Mirachowie zwiedzaliśmy park miniatur, gigantów oraz kaszubskiego gracika. Podczas tej wycieczki każdy znalazł coś dla siebie. Można było pograć w różne gry plenerowe, powspinać się, czy też „polecieć”  samolotem.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Kościerzynie, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kaszubskiej oraz  Akordeonu, a dzięki uprzejmości p. Grzegorza Daszkowskiego mogliśmy zobaczyć film Jurassic World: Upadłe królestwo w 3D.

 

23 lipca wyruszyliśmy na najdłuższą wycieczkę podczas kolonii. Wybraliśmy się do Gdyni, skąd tramwajem wodnym udaliśmy się na Hel. Oprócz korzystania z uroków pięknej pogody, zobaczyliśmy pokaz karmienia fok w helskim fokarium, wspięliśmy się na latarnię oraz wyruszyliśmy zwiedzić skansen Muzeum Obrony Wybrzeża.

 

Mimo początkowo niesprzyjającej pogody nie nudziliśmy się ani chwili; jak zwykle gra w Mafie była hitem kolonii. Kiedy w końcu słońce pozwoliło nam się sobą nacieszyć korzystaliśmy z kąpieliska, graliśmy w siatkówkę itd.

 

Czas spędzony razem minął bardzo szybko.

 

Ostatniego dnia pobytu odwiedził nas p. Wójt z drobnymi upominkami. Z żalem w sercu opuszczaliśmy obozowisko... No cóż do zobaczenia za rok!

 

Cali i zdrowi wróciliśmy do Pniew gdzie na uczestników czekali już stęsknieni rodzice.

 

Weronika Hańczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES