Komunikat Burmistrza Gminy Pniewy

Na chwilę obecną w gminie Pniewy nie odnotowano zakażenia koronawirusem. Należy się jednak z tym liczyć w każdej chwili, gdyż szczyt zachorowań, zgodnie z zapowiedziami, jest przed nami. Dlatego obecnie kluczowe znaczenie mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń oraz zachowanie spokoju.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się patogenu i ograniczania ryzyka zakażenia, podjętych zostało szereg działań, o których informujemy poniżej:

 

URZĄD MIEJSKI

 

Od dnia 16 marca br. do odwołania ograniczamy dostęp klientów do Urzędu do spraw pilnych i niezbędnych. Prosimy o komunikowanie się z pracownikami Urzędu (i wszystkich podległych jednostek) za pomocą telefonu, e-maila. Informujemy, że urzędnicy nadal będą pracowali, aby załatwiać sprawy mieszkańców.

 

                                                                                    EDUKACJA

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo zawieszone. Publiczne, jak i niepubliczne, szkoły, przedszkola, żłobki nie prowadzą zajęć. Wycieczki szkolne, imprezy, zebrania, zajęcia pozalekcyjne są odwołane. Decyzją Wojewody Wielkopolskiego w tym samym czasie zamknięte zostają także żłobki publiczne i niepubliczne oraz kluby dziecięce.

Apelujemy, aby dzieci i młodzież  zostały w domach  i ograniczyły kontakt z seniorami.

 

 

KULTURA, SPORT

 

Wszystkie spotkania, imprezy kulturalne i sportowe zostały odwołane. Nieczynne są centrum kultury, biblioteka, orlik, hala sportowa i siłownia.

 

 SENIORZY, POMOC SPOŁECZNA

 

Zawieszono działalność Dziennego Domu Seniora, Centrum Integracji Społecznej „Ostoja”, Środowiskowego Domu Samopomocy „Jawor”, Dziennego Domu Opieki Medycznej. Ponadto ograniczono dostęp klientów do Ośrodka Pomocy Społecznej i Pensjonatu Seniora „Jutrzenka”. Pracownicy socjalni na bieżąco monitorują sytuację osób starszych. Potrzebującym będzie udzielana niezbędna pomoc.

 

 

INNE INFORMACJE:

 

- uzyskaliśmy  zgodę  Regionalnej  Izby  Obrachunkowej  w  Poznaniu  na  uruchomienie  

  rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe,

- przygotowano miejsce na kwarantannę,

- Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. wstrzymało wymianę wodomierzy,

- udzielona została dyspensa od osobistego udziału w niedzielnej mszy świętej.

 

Nasze bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą i naszą wspólną troską!

 

 

Jarosław PRZEWOŹNY

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES