- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

KWP - Policja ostrzega - fajerwerki mogą być niebezpieczne!

Policjanci apelują o rozwagę przy używaniu petard i fajerwerków. Funkcjonariusze przypominają, że są to materiały wybuchowe.  Niewłaściwe posługiwanie się nimi prowadzi do wielu wypadków. Apelujemy zatem o szczególną rozwagę i ostrożność!

 

W okresie świąteczno-noworocznym petardy i fajerwerki postrzegane są jako jeden z elementów dobrej zabawy. Należy jednak pamiętać, że w rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi, czy w rękach dzieci stają się olbrzymim zagrożeniem. 19 grudnia br. petarda w rękach 13-latka stała się dla niego na tyle niebezpieczna, że w wyniku jej wybuchu został ranny, a w szpitalu amputowano mu dłoń.


W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci przypominają podstawowe zasady, którymi należy się kierować podczas korzystania z wyrobów pirotechnicznych.

 

- Zakupu fajerwerków należy dokonywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

 

- Wszystkie wyroby dopuszczone do sprzedaży powinny posiadać instrukcję użytkowania określającą zasady bezpiecznego obchodzenia się z tymi przedmiotami.

 

- Wyroby pirotechniczne mogą być sprzedawane tylko osobom pełnoletnim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osobie, która sprzedaje je nieletnim grozi odpowiedzialność karna.


Korzystając z petard i sztucznych ogni trzeba pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Wybierz do tego miejsce, w którym nie zrobisz nikomu krzywdy i niczego nie zniszczysz.
 
Apelujemy do rodziców i opiekunów o rozwagę i szczególny nadzór nad swoimi dziećmi. Zróbmy wszystko, aby ten okres świąteczno-noworoczny był dla nas szczęśliwy i bezpieczny!
 
ŹRÓDŁO TEKSTU ZNAJDUJE SIĘ  >>>TUTAJ<<<
 
23.12.2015
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES