- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Pędzili przez wieś, stracili prawo jazdy

Wczoraj policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h. Jeden z kierujących pędząc przez miejscowość dodatkowo wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych. Druga kierująca, która przekroczyła prędkość, dodatkowo jest podejrzewana o to, że znajdowała się pod wpływem alkoholu.

 

Wczoraj (26.03.2017 r.) policjanci z szamotulskiej drogówki pełnili służbę z użyciem wideo-rejestratora. Około godziny 8, w Grzebienisku, funkcjonariusze namierzyli samochód marki Honda Civic, którego kierujący wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem poruszał się z prędkością ponad 80 km/ h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 30 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kierował nim 31-letni mieszkaniec Lubonia. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 600 zł. Konto mężczyzny „wzbogaciło się” też o 20 punktów karnych.

 

Kolejna osoba, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h została zatrzymana do kontroli w Myszkowie. Około godziny 12, policjanci zarejestrowali prędkość pojazdu marki Jeep, którego kierująca poruszała się z prędkością ponad 100 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali powyższy pojazd do kontroli. Kierowała nim 35-letnia mieszkanka Tarnowa Podgórnego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kobiety woń alkoholu, w związku z powyższym sprawdzili stan jej trzeźwości. Kobieta miała około 0,28 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym, wobec kobiety zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Kobieta jest podejrzewana o kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu oraz o przekroczenie dozwolonej prędkości.

 

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno kierującemu hondą jak i kierującej jeepem. Za powyższe wykroczenie kierujący stracą prawo jazdy na 3 miesiące.

 

27.03.2017

 

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES