- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policja apeluje do kierowców o zachowanie trzeźwości

Miniona doba zaowocowała w zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu policjanci zatrzymali trzech kierujących pojazdami „na podwójnym gazie”. Policja apeluje aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu!

 

Jak pokazują statystyki, problem nietrzeźwych kierujących wciąż istnieje, pomimo wielokrotnie powtarzanych działań policyjnych mających na celu ujawnianie oraz eliminowanie osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem. Tylko w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu szamotulskiego doszło do dwóch kolizji drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących.

 
 

Wczoraj, za kierownicę pojazdów w stanie nietrzeźwości wsiadły co najmniej trzy osoby, które zostały zatrzymane przez miejscowych policjantów, którzy udaremnili im dalszą jazdę pod wpływem.

 
 

Do zatrzymań doszło we Wronkach, w Gaju Wielkim oraz w Sędzinach. Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskał kierujący samochodem w Sędzinach, który został zatrzymany do kontroli drogowej około godziny 16.20. Ten mieszkaniec Dusznik, który kierował samochodem marki Renault Megane miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

 
 

POLICJA APELUJE DO KIEROWCÓW, ABY NIE WSIADALI ZA KIEROWNICĘ POJAZDU POD WPŁYWEM ALKOHOLU!

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.

 

Apelujemy jednak nie tylko do kierowców, ale również do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję.

 

Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

 

01.04.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES