- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Policjanci uratowali ludzkie życie

W minioną sobotę policjanci z Wronek uratowali człowieka, który usiłował targnąć się na własne życie. Policjanci wskoczyli za zdesperowanym mężczyzną do rzeki Warta. Dzięki ich natychmiastowej reakcji 65-latek uzyskał pomoc i trafił do szpitala.

 

W minioną sobotę, w godzinach porannych policjanci z Wronek pojechali na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie gminy. Na miejscu okazało się, iż nietrzeźwy 65-latek, będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, po czym uciekł z domu. Rodzina mężczyzny znalazła w domu przywiązane do rury krawaty i pasek, które wyglądały jakby były przygotowane do popełnienia samobójstwa.

 

Policjanci, którzy interweniowali byli zaniepokojeni tym faktem i natychmiast zaczęli szukać mężczyzny. Ponieważ nie było go w pobliżu posesji, udali się w okolicę rzeki Warta. Tam „przeczesali teren” za 65-latkiem. W pewnym momencie, stojąc na skarpie nad nad rzeką, w wodzie zauważyli idącego w kierunku środka rzeki mężczyznę. Był to poszukiwany przez nich „awanturnik”.

 

Mężczyzna nie reagował na ich wezwania, więc policjanci zeskoczyli ze skarpy do rzeki. W czasie gdy policjanci podążali za 65-latkiem, nietrzeźwy mężczyzna stracił grunt pod nogami i zaczął się topić. Policjanci rzucili się na wodę, płynąc w jego stronę. Mundurowi uratowali desperata i wyciągnęli go na brzeg rzeki. Tam wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna miał ponad 1,18 promila alkoholu w organizmie. Pogotowie zabrało go do szpitala.

 

W niniejszej sprawie postępowanie prowadzą policjanci z Wronek. Sprawa toczy się „dwutorowo”. W związku ze zgłoszeniem dotyczącym stosowania przemocy wobec domowników przez 65-latka, funkcjonariusze wyjaśniają również powyższą sprawę.

 
29.06.2015
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES