- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Pniewach

We wtorek, w Gimnazjum w Pniewach został rozegrany Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W tegorocznej edycji wzięło udział 8 szkół podstawowych i 5 szkół gimnazjalnych. Po raz kolejny zwyciężyły szkoły z Wronek i z Nowej Wsi.

 

Policjanci z szamotulskiej drogówki po raz kolejny zaangażowali się w udział w Powiatowym Finale Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Finał odbył się wczoraj (25 kwietnia br.). Dzięki życzliwości i pomocy Pani Dyrektor, wydarzenie ponownie odbyło się w Gimnazjum w Pniewach.

 

Celem powyższych działań jest podnoszenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie zwiększanie poczucia bezpieczeństwa na drogach.

 

Założeniem turnieju jest również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Pośrednio popularyzacja turnieju wpływać może również na rozpowszechnienie roweru jako środka transportu oraz rekreacji i sportu. Powiatowy finał stanowi eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł razem z Naczelnikiem asp. sztab. Krzysztofem Stanisławiakiem. W otwarciu finału uczestniczył pan Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach oraz Zastępca Burmistrza Pniew Pan Józef Ćwiertnia.

 

Przed uczestnikami turnieju stanęły trzy zadania. Każdy uczeń musiał rozwiązać test wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Druga część turnieju to zajęcia praktyczne. Uczestnicy musieli też wczuć się w rolę osób ratujących ludzkie życie w trakcie konkurencji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy- w tym etapie oprócz policjanta sędziami byli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Ostatnim etapem był tor przeszkód, który uczestnicy pokonywali na rowerze. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne odwołana została ostatnia konkurencja- miasteczko ruchu drogowego. Uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejętności.

 

Punkty ze wszystkich etapów zostały zsumowane i wyłoniono zwycięzców. Miejsca na podium w kategorii szkół podstawowych zajęły drużyny ze szkół podstawowych w Nowej Wsi (miejsce I), w Chełmnie (miejsce II) i w Pniewach (miejsce III). W kategorii szkół gimnazjalnych najwyższe miejsca zajęły drużyny z Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach (miejsce I), Gimnazjum w Grzebienisku (miejsce II) oraz Gimnazjum im. ks. kan. M. Maciejewskiego w Pniewach (miejsce III).

 

 

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Członek Zarządu Powiatu Szmaotulskiego Pan Kazimierz Michalak oraz gospodarz miejsca, w którym odbył się finał- Pani Maria Papis Dyrektor Gimnazjum w Pniewach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.04.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES