- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Relacja Wiedeń - dzień 1

Pierwszy etap „Rowerowych kolaży”, czyli wyprawy Odjechanych do Wiednia, miał 110 kilometrów. Po naszych wcześniejszych eskapadach pozostawał nam niedosyt zwiedzania, więc postanowiliśmy, że w tym roku nadrobimy to dzięki nieco krótszym odcinkom pomiędzy noclegami. Dzisiaj planowaliśmy zwiedzanie twierdzy Srebrna Góra, ale nasze plany zmieniła pogoda.

 

Kiedy tylko wyjechaliśmy z Wrocławia, zaczęło lać – i tak już zostało na całą trasę. Przebieranie się wydawało się nie mieć sensu, ale wdziewaliśmy nowe ciuchy, by choć na chwilę zaznać przyjemności dotyku czegoś suchego na ciele. Ten etap, wziąwszy jeszcze pod uwagę różnice wysokości, i bez Srebrnej Góry był wyzwaniem. Obfitował w punkty, które zasługiwały na miano górskich premii, i piękne widoki. Mimo strug deszczu, w pamięć zapadła nam Przełęcz Woliborska i zieleń zbocz Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

 

Jesteśmy w Ratnie Górnym – to urokliwa wieś łańcuchowa, czyli położona wzdłuż strumienia. Jeśli chodzi o położenie, to warto dodać, że jest to na Ziemi Kłodzkiej, a także pod Radkowem, w zapewne dobrze znanej wielu czytającym te słowa, bo Radków to gmina partnerska Pniew, więc czujemy się prawie jakby znów u siebie. Prawie – bo jednak w Pniewach tak nie padało – ale nasze humory mają się dobrze. 

 

Rano ruszamy w dalszą drogę.

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES