- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Spotkanie z uczniami na temat cyberzagrożeń

Zagrożenia, które mogą spotkać młodych ludzi w Internecie były tematem przewodnim dwóch spotkań policjantów z młodzieżą w Nojewie. Policjanci wyjaśnili też, jakie konsekwencje prawne grożą nieletnim za popełnianie czynów zabronionych.

 

W minioną środę policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wspólnie z pniewskim dzielnicowym spotkali się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Nojewie. W szkole odbyły się dwie prelekcje, dla dwóch grup wiekowych. Tematem spotkań była problematyka związana Internetem oraz z zagrożeniami, jakie mogą spotkać młodych ludzi podczas korzystania z niego.

 

W czasie spotkań z młodszymi uczniami policjanci omówili przykłady nieodpowiedzialnych zachowań w sieci na podstawie kreskówek profilaktycznych. Podczas spotkania ze starszą grupą, mundurowi wykorzystali prezentację multimedialną na temat cyberzagrożeń.

 

Funkcjonariusze omówili m. in. bardzo istotny problem, jakim jest stosowanie przez młodzież cyberprzemocy,  a także przemocy rówieśniczej. Czasem młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że słowa napisane w sieci mogą kogoś zranić, a to, co raz zamieszczą w Internecie może tam zostać na zawsze (nawet jeśli oni usuną to ze swojej strony lub swojego profilu). Dlatego mundurowi zwrócili uwagę na to, że uczniowie powinni uważać na to jakie zdjęcia zamieszczają w Internecie, ale również na to, jakie komentarze pozostawiają pod zdjęciami innych osób. Policjanci podali również przykłady spraw związanych z cyberzagrożeniami, do których doszło na terenie powiatu oraz w kraju.

 

Na zakończenie spotkania, młodzież mogła się dowiedzieć jakie konsekwencje grożą nieletnim za popełnianie czynów zabronionych.

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

 

28.03.2019

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES