- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

UCIECZKA OSADZONEGO Z ARESZTU

Ucieczka osadzonego z terenu Aresztu Śledczego w Szamotułach – reakcję na takie zgłoszenie trenowali policjanci podczas wczorajszych ćwiczeń organizowanych przez areszt. W ćwiczeniach brali udział funkcjonariusze z Aresztu Śledczego, Straży Pożarnej oraz Policji.

 

Wczorajsze ćwiczenia w Areszcie Śledczym miały wiele założeń. Jednym z punktów była ucieczka osadzonego. Mężczyzna zatrudniony w warsztacie, wykorzystując zamieszanie na terenie jednostki, niezauważony przedostał się do samochodu kontrahenta, gdzie ukrył się w przedziale z materiałami budowlanymi. Nieprawidłowo przeprowadzona przez bramowego kontrola spowodowała, że osadzony wydostał się poza teren aresztu.

 

Gdy tylko funkcjonariusze Aresztu Śledczego przekazali informację dyżurnemu szamotulskiej Policji, do ćwiczeń włączyli się również policjanci. Zadaniem funkcjonariuszy było zapewnienie porządku oraz zatrzymanie uciekającego mężczyzny. Funkcjonariusze zauważyli pojazd, którym miał poruszać się uciekinier na ulicy Wojska Polskiego w Szamotułach. Podczas kontroli samochodu, w przedziale bagażowym ujawnili osadzonego, który próbował jeszcze uciec. Szybko jednak został zatrzymany i doprowadzony do aresztu.

 

 

Było to jedno z kilku założeń wtorkowych ćwiczeń. Inne warianty odbywały się przy udziale samych funkcjonariuszy AŚ w Szamotułach oraz przy udziale Straży Pożarnej. Celem ćwiczeń było między innymi doskonalenie współdziałania służb w przypadku wystąpienia sytuacji trudnych i kryzysowych.

 

 

 

 

 

22.10.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES