- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wspólne działania Policji i Służby Celno-Skarbowej przyniosły efekt

Nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego z Poznania. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 

W miniony wtorek (21 sierpnia br.) szamotulscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami z Wronek oraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu sprawdzili podejrzenia, iż w jednym z lokali we Wronkach mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych.

 

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego wkroczyli do wytypowanego wcześniej lokalu, gdzie miały znajdować się nielegalne automaty. Podejrzenia potwierdziły się. W pomieszczeniu znajdowało się 5 automatów do gier hazardowych. Maszyny zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia dalszych badań. Wstępnie oszacowane straty skarbu państwa wycenione zostały na około 500 tysięcy złotych.

 

Sprawa jest szczegółowo wyjaśniana w ramach dalszego postępowania, które prowadzić będą funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego.

 

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

 

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne. Karę ponieść mogą zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub bez zezwolenia grozi do 3 lat więzienia.

 

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

 

23.08.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES