- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Z rodzicami o bezpieczeństwie dzieci

Policjanci z powiatu szamotulskiego w minionym miesiącu przeprowadzili działania profilaktyczne dla rodziców i nauczycieli na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej dzieci i młodzieży. W sumie, w spotkaniach wzięło udział blisko 300 osób.

 

Policjanci systematycznie spotykają się dziećmi oraz młodzieżą w celu przekazywania im informacji mających na celu poprawę bezpieczeństwa w Internecie. Aby działania profilaktyczne były skuteczne, funkcjonariusze skierowali swoje działania również do dorosłych, którzy opiekują się dziećmi.

 

Pod koniec minionego miesiąca, policjanci z terenu powiatu szamotulskiego wykorzystali tzw. okres wywiadówkowy do przeprowadzenia działań profilaktycznych skierowanych do rodziców oraz nauczycieli uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

 

Policjanci spotkali się z dorosłymi w szkołach w Pniewach, w Ostrorogu, w Otorowie, w Grzebienisku, w Chełmnie oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach. W spotkaniach uczestniczyło blisko 300 osób.

 

Funkcjonariusze omówili problematykę związaną z zagrożeniami, które mogą spotkać dzieci i młodzież w Internecie. Policjanci zwrócili też uwagę na przemoc rówieśniczą oraz na to jakie konsekwencje grożą osobom nieletnim za popełnione czyny karalne. Policjanci zwracali uwagę na to, iż dzieci mogą stać się zarówno ofiarą jak i (często nieświadomie) sprawcą tzw. cyberprzemocy. Omówiono również problematykę tzw. „uwodzenia dzieci w sieci”.

 

Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa młodzieży oraz uświadomienie rodziców na temat zagrożeń, które mogą spotkać ich dzieci.

 

 

 

05.05.2017

 

 

 

 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES