- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Za kolizję na 'podwójnym gazie' stracił prawo jazdy

Kara wiezienia grozi 49-latkowi z Szamotuł, który podejrzewany jest o spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

 

W minioną sobotę 28 stycznia br. około godziny 13.45 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego. Doszło do niego w Baborówku.

 

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy- hondę civic oraz opla astrę. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 49-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował hondą, podczas cofania uderzył w opla astrę.

 

Od kierującego hondą civic policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich wątpliwości. 49-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

 

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz podejrzewanego czekają dwie sprawy w sądzie- o przestępstwo – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu dwa lata więzienia oraz o wykroczenie - spowodowanie kolizji drogowej za co grozi mu grzywna.

 

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, każdy ma możliwość wykonania badania stanu trzeźwości na własną prośbę w najbliższej jednostce Policji. Pamiętajmy również, aby reagować w przypadku, gdy mamy podejrzenie, że ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

 

30.01.2017r

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES