- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zatrzymani kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach naszego powiatu

Szamotulscy policjanci w pierwszy listopadowy weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo wszyscy zatrzymani nie posiadali prawa jazdy. Grozi im kara do dwóch lat więzienia.

 

6 listopada br. policjanci z szamotulskiej patrolówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową.

 

Około godziny 01:30 dyżurny szamotulskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze nr 306 Pólko-Sękowo. Z relacji przekazanych przez dyżurnego wynikało, że uczestnicy zdarzenia oddalają się z miejsca kolizji. Na miejsce pojechali policjanci z szamotulskiej patrolówki.

 

W miejscowości Pólko policjanci zauważyli dwóch mężczyzn idących drogą, którzy odpowiadali rysopisowi uczestników zdarzenia. Mundurowi wylegitymowali mężczyzn, byli nimi mieszkańcy Pólka, w wieku 27 i 38 lat. Starszy z mężczyzn poinformował policjantów, że kierował samochodem marki Peugeot i na drodze pomiędzy miejscowościami Pólko a Sękowo stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia drogowego. 38-latek dodał, że pasażerem pojazdu był jego 27-letni kolega. Następnie mężczyźni wyszli z pojazdu i postanowili oddalić się z miejsca zdarzenia. Dodatkowo kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a obaj mężczyźni byli nietrzeźwi mieli po ponad 2 promile alkoholu.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kolejnego nietrzeźwego policjanci z Pniew zatrzymali 6 listopada w Dusznikach.

 

32-letni mieszkaniec gminy Duszniki pomimo zatrzymanych kilka lat temu prawa jazdy za kierowanie w stanienie nietrzeźwości ponownie wsiadł za kierownicę samochodu. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu kiedy zatrzymała go policja.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz mimo cofniętych uprawnień może mu grozić do 2 lat więzienia.

 

09.11.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES