- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zatrzymani kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach naszego powiatu

Szamotulscy policjanci w miniony weekend zatrzymali kolejne osoby, które wsiadły za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia. Policja apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

Tylko w ten weekend na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali 3 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu oraz dwie, które są podejrzewane o spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości.

 

16 grudnia br. tuż po godz 8 we Wronkach policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którym kierował 33-letni mieszkaniec Wronek. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Kolejna osoba została zatrzymana do kontroli 16 grudnia po godzinie 21 w Mutowie. 31-letni mieszkaniec gminy Oborniki, który kierował samochodem marki Opel Omega miała ponad promil alkoholu w organizmie.

 

18 grudnia br. przed godzina 9 w Ostrorogu, policjanci z Obrzycka zatrzymali do kontroli 65-letniego mieszkańca gminy Ostroróg. Mężczyzna ten kierował oplem agila i miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego, doszło w Śmiłowie 18 grudnia br. tuż po godzinie 10:00. Świadkowie natychmiast wezwali na miejsce Policję. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierowca samochodu marki VW Polo, jadąc ze Szczepankowa w kierunku Śmiłowa, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, gdzie uszkodził barierę energochłonną a następnie przemieścił się i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci ustalili również, że volkswagen jechało dwóch 22-letnich mieszkańców Szamotuł. Jeden z mężczyzn miał blisko 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu natomiast jego kolego miał ich prawie 3. Na miejscu zdarzenia żaden z mężczyzn nie chciał powiedzieć, który z nich był kierowcą. Policjanci zatrzymali obu panów, którzy trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo jeden z zatrzymanych nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 

Zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, które podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję. Policyjne statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Praktycznie każdego dnia, na terenie kraju zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący.

 

20.12.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES