- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zatrzymany podejrzewany o kopanie psa usłyszał zarzuty

Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał mieszkaniec Wronek, który jest podejrzany o to, że kopał psa swojego znajomego. Dodatkowo 33-latek usłyszał też zarzuty za dwa wykroczenia. Grozi mu do trzech lat więzienia i grzywna.

 

W minioną niedzielę, w godzinach wieczornych, policjanci z Wronek, którzy patrolowali okolicę wronieckiego Rynku zostali zaczepieni przez przechodniów. Funkcjonariusze zatrzymali się, żeby dowiedzieć się co się stało. Jak się okazało, kilka osób widziało, jak idący ulicą mężczyzna szarpał psa za smycz i kilkakrotnie go kopał. Mężczyzna używał przy tym słów wulgarnych i popijał piwo.

 

Policjanci natychmiast sprawdzili to zgłoszenie. Przy ulicy Wodnej zauważyli siedzącego na krawężniku mężczyznę pasującego do opisu sprawcy zdarzenia. Był to znany funkcjonariuszom 33-letni mieszkaniec Wronek. Okazało się, że pies który był z mężczyzną, należał do jego znajomego. Właściciel  zostawił go na chwilę pod opieką znajomego i przyszedł po zwierzę w trakcie interwencji policjantów.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości podejrzewanego o znęcanie - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 33-latek początkowo nie przyznawał się do kopania psa. Wronieccy dochodzeniowcy przesłuchali więc świadków zdarzenia zbierając tym samym niezbędny materiał dowodowy w sprawie.

 

Podejrzewany wronczanin został zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znęcania się nad psem oraz spożywania alkoholu i używania słów wulgarnych w miejscu publicznym.

 

Grozi mu do 3 lat więzienia i grzywna.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

28.08.2018

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES