fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Dobre życzenia dla ratowników medycznych

Ratownik Medyczny SP ZOZ w Szamotułach Małgorzata Rusinek została ogłoszona jednym z laureatów konkursu „Bohater walki z COVID-19” w województwie wielkopolskim. Konkurs zainicjował  Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński a laureatów wybrała powołana przez Wojewodę kapituła. Z kolei dzisiaj, 13 października, jest okazja do złożenia dobrych życzeń ratownikom medycznym: trwa Ogólnopolski Dzień Ratownictwa Medycznego.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Ratownictwa Medycznego, Dyrekcja SP ZOZ w Szamotułach złożyła serdeczne życzenia i podziękowania pracownikom Zespołów Ratownictwa Medycznego w Szamotułach, Wronkach i Pniewach oraz ratownikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Podziękowania przekazała również Beata Hanyżak, starosta szamotulski - Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego wszystkim pracownikom służby zdrowia składamy najserdeczniejsze życzenia za poświęcenie w wykonywaniu zawodowych obowiązków, jak i za pracę w nierzadko trudnych i wymagających warunkach. Niech każdy Wasz dzień przynosi satysfakcję oraz spełnienie dzięki ratowaniu najcenniejszego daru jaki każdy z nas posiada – życia. Za wasz codzienny trud składamy podziękowania, życząc samych udanych akcji ratunkowych.

Do konkursu „Bohaterowie walki z COVID-19” dyrekcja szpitala zgłosiła dwóch ratowników oraz trzy pielęgniarki. Zdaniem dyrekcji o wiele więcej osób zasłużyło na taki tytuł. Niestety, wymogi konkursu nie pozwoliły na wyróżnienie większej liczby pracowników szpitala. 

Jesteśmy dumni z pracy i poświęcenia naszych ratowników medycznych, którzy od marca 2020 roku - poza swoimi standardowymi obowiązkami - dodatkowo zmagają się z epidemią koronawirusa. Uhonorowanie przez Wojewodę naszej ratowniczki Małgorzaty Rusinek tytułem „Bohatera walki z COVID-19” jest symbolem poświęcenia, ciężkiej pracy i ogromnego wysiłku naszych ratowników w walce z pandemią. W województwie tym honorowym tytułem zostało obdarzonych jedynie pięcioro ratowników. Tak naprawdę to wyróżnienie jest nie tylko dla pani Małgorzaty, ale dla wszystkich ratowników medycznych z naszej placówki, także dla innych zawodów. Sama laureatka to wyraźnie podkreśla – mówi Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły
tel. +48 (61) 292 71 00, fax +48 (61) 292 71 02

Przeczytaj również
Popularne